Rejyonal Anestezi Derneği Web Sitesi

Başkanın Mesajı


Değerli Meslektaşlarımız;

Rejyonal Anestezi Derneği’nin üç yılda bir yapılan Olağan Seçimli Genel Kurulunu 24 Nisan 2022 tarihinde hep beraber gerçekleştirdik.

Yüksek bir destek ile seçilen yönetim kurulumuzda yapılan görev dağılımı neticesinde başkan olarak seçilmemin gururunu yaşamaktayım. Bize destek veren ve bu göreve layık gören tüm üyelerimize çok teşekkür ederim. Yönetim kurulu üyelerimizin tamamı bu önemli görevin üzerimize yüklediği sorumluluğun bilincindedir. Her geçen gün değeri ve kullanım alanı artan Rejyonal Anestezi uygulamalarını tüm meslektaşlarımıza sevdirmek ve eğitim vermek için sizlerle beraber çalışmak bizi mutlu edecektir.

Hepimizin bildiği gibi Ülkemizde Rejyonal Anestezi daha önceki dernek başkanlarımız ve yönetim kurulları ve değerli üyelerimizin katkıları ile Türkiye’ de ve Avrupa da saygın bir konuma gelmiştir. Avrupa Rejyonal Anestezi Derneği ile aktif ilişki ve desteklerimizi önceki dönemlerde olduğu gibi bu dönemde de sürdüreceğiz.

Bu arada 18. Ulusal Rejyonal Anestezi Kongresini 19-22 Mayıs tarihinde Kongre Başkanımız İsmet Topçu ve Dernek Yönetim Kurulu önderliğinde bilimsel ve sosyal yönden çok başarılı olarak tamamlamanın da gururunu yaşadık. Pandemi sonrasında yüz yüze yapılan ilk kongremizde beraber olmanın sevincini yaşadık, güncel bilgiler ve konuşmalar ile aydınlandık. Tüm katılımcılarımıza ve destek veren hocalarımıza teşekkür ediyoruz. Gelecek yıl da aynı dönemde yapacağımız kongremizde aynı başarıyı devam ettirmek ve beraber olmak en büyük isteğimiz.

Dernek çalışmalarımızı ve Rejyonal Anestezi eğitimlerini sürdürmek, bilimsel anlamda üyelerimize destek vermek en büyük amacımızdır. Bu çalışmaları tüm üyelerimizin katkıları ile derneğimizin çatısı altında yapmaktan onur ve mutluluk duyacağız. Her dönemde yapılan kurslarımız ve kongrelerimiz çeşitlilik kazanarak devam edecektir. Bu dönemde sizlerden gelecek öneriler ve destekleri her zaman bekliyoruz.

Rejyonal Anestezi Derneği olarak asistan eğitiminde standartizasyonu sağlamak ve tüm eğitim kurumlarında yapılıyor hale getirmek en önemli hedeflerimizden olacaktır. Bunun için geçen yıllarda pandemi sebebiyle ertelenen eğitim faaliyetlerimizi yeniden yüzyüze devam ettirmek için tüm hazırlıklarımızı yapmaktayız.

Değerli üyelerimiz; bizlere vermiş olduğunuz onurlu görevi en iyi şekilde yapabilmek, üyelerimizle iletişim ve dayanışmayı sağlamak için çalışacağız.

Desteğiniz, güveniniz için çok teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Rejyonal Anestezi Derneği Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Fatma Sarıcaoğlu